Laden Evenementen
Dit evenement is voorbij.

Op zaterdag 9 september 2023 vindt de feestelijke afsluiting plaats van het vlasproject tijdens het Erfgoedweekend.

Eynderhoof heeft, in samenwerking met Museum De Kantfabriek in Horst en het Openluchtmuseum te Melderslo, de afgelopen maanden speciale aandacht besteed aan vlas. Er is op de akkers van Eynderhoof en in veel potten verspreid over het terrein, door vrijwilligers en bezoekers lijnzaad gezaaid, de basis van de vlasplant.
Ook leerlingen van basisschool ‘De Tweesprong’ uit Nederweert-Eind hebben de afgelopen maanden actief en enthousiast deelgenomen aan het vlasproject.

De bewerkingen van het vlasproces zijn vandaag te zien en worden gedemonstreerd door de ambachtslieden, spinners, wevers en kantklossers van Eynderhoof.

In de Gaffel is een passende expositie van antiek linnengoed ingericht ‘Van vlas tot linnen’.
Om 15:00 uur vindt een bijzondere modeshow plaats waarin antieke kleding wordt geshowd uit de grote collectie van het museum.